Dobre opony rowerowe, kask oraz sakwa – czyli o tym, czego nie może zabraknąć

Długo wyczekiwana wiosna, pojawiła się nareszcie za oknami naszych domów i mieszkań. Kusząc wybudzającą się z letargu naturą, wydłużającymi się dniami, a także przyjemnym ciepłem, zachęca nas do coraz to częstszego przebywania na zewnątrz. Jej nadejście, oprócz znacznej poprawy naszego samopoczucia, zwiastuje jednak coś jeszcze – rozpoczęcie się sezonu na rowerowe wycieczki. Dlatego też, zanim zdecydujesz się wsiąść na siodełko jednośladu i ruszyć w siną dal, koniecznie powinieneś przygotować swój sprzęt oraz przejrzeć posiadane przez Ciebie wyposażenie, aby nie dać się zaskoczyć tegorocznym wyzwaniom. Dobre opony rowerowe, przemyślane dodatki dla roweru, jak również najnowsze gadżety, z pewnością przydadzą Ci na Twojej drodze.

Dobre opony rowerowe – podstawa naszego sprzętu

Planując rozpoczęcie sezonu rowerowego w najbliższym czasie, warto zacząć od podstawowej czynności, jaką jest odpowiednie przygotowanie jednośladu do jazdy, poprzez dokładną inspekcję jego stanu. Nawet jeśli posiadany przez nas sprzęt był przechowywany w bardzo dobrych warunkach i nie zagrażała mu ani wilgoć, ani gromadzący się kurz, nie oznacza to zupełnego braku ubytków lub pomniejszych wad technicznych. Zwłaszcza, jeśli w poprzednim sezonie nie zawracaliśmy sobie głowy jego regularną konserwacją. W trakcie przeprowadzanych oględzin, szczególną uwagę powinniśmy poświęcić ogumieniu, bowiem to właśnie one należy do jednego z najbardziej zaniedbywanych przez nas elementów. Doskonale zdając sobie sprawę z faktu, iż dobre opony rowerowe to gwarancja bezpiecznej i przyjemnej jazdy, nie możemy pozwolić sobie na nieregularne sprawdzanie ich stanu ogólnego. Nawet jeśli nasz rower był odpowiednio zabezpieczony na czas zimowania.

Opony rowerowe - Continental i inne

Niezależenie od tego czy zdecydujemy się na wymianę ogumienia ze względu na jego stan wynikający z intensywnej eksploatacji, czy też doszukamy się na posiadanych przez nas oponach, wątpliwych i zagrażających naszemu bezpieczeństwu ubytków lub chcemy sprezentować sobie po prostu nową parę kół – przed dokonaniem zakupu, warto zastanowić się nad tym, czego właściwie nam potrzeba. Przede wszystkim, dobre opony rowerowe nigdy nie powinny być zbyt tanie. Niska cena, wskazuje jednoznacznie na słabą jakość wykonania produktu lub bardzo kiepski rodzaj materiału, z którego został wyprodukowany. Dlatego też, najlepszym rozwiązaniem będą markowe opony rowerowe. Continental, Schwalbe, Bontrager – to tylko niektórzy z producentów, jakie dostarczają jedne z najlepszych rozwiązań, dostępnych na obecnym rynku.

Pamiętaj! Pragnąc nie popełnić żadnego błędu przy wyborze opony, najlepiej jest wzorować się na posiadanym już przez nas ogumieniu. Opony rowerowe – Continental, Bontrager, Schwalbe i inne – występują w różnych modelach, o różnej średnicy, szerokości, a nawet przeznaczeniu. Jeśli nie masz pojęcia na co się zdecydować, skontaktuj się z osobą wyspecjalizowaną w sprzęcie rowerowym, która odpowie na wszelkie Twoje wątpliwości.

Czego jeszcze nie może zabraknąć?

Jeśli dokładne sprawdzanie stanu technicznego naszego jednośladu mamy już za sobą, możemy przejść do kolejnego etapu przygotowań. Jest nim nic innego, jak zapoznanie się z najnowszymi gadżetami oraz produktami przeznaczonymi dla rowerów, jak i rowerzystów. Szczelna sakwa z pokrowcem na telefon, statyczny bagażnik na dodatkowe torby, bezpieczny kask, czy odpowiednie oświetlenie – właśnie nad tymi elementami wyposażenia dodatkowego, powinniśmy się zastanowić. Najlepiej zacząć od przejrzenia prasy specjalistycznej, poświęconej tematyce sprzętu rowerowego. W ten sposób zapewnimy sobie wiarygodne źródło informacji, pełne tegorocznych nowinek.

Bezpieczna podróżNie chcąc tracić jednak czasu na rozeznania, od razu możemy przejść do polowania na nowe odsłony, posiadanych przez nas już wcześniej produktów lub takich, które są obecnie od nas wymagane. Do takich, zaliczać będziemy oczywiście bezpieczne oraz wysokiej jakości kaski rowerowe, dodatkowe oświetlenie tylne i przednie, jak również funkcjonalna sakwa z pokrowcem na telefon. Dlaczego akurat te? Nie ma przecież nic bardziej ważniejszego, niż nasze własne zdrowie – kask stanowi niezbędny element naszego wyposażenia, który nie tylko ratuje nasze życie, ale jest też prawnie wymagany przez szereg regulacji w prawie drogowym (zwłaszcza, jeśli planujemy poruszanie się po jezdni). Podobnie jak kaski rowerowe, oświetlenie naszego roweru ma na celu zwiększenie naszego bezpieczeństwa, poprzez zapewnienie nam odpowiedniej widoczności, a także rozświetlenie drogi przed nami; natomiast szczelna sakwa z pokrowcem na telefon, zapewni nam stały i szybki dostęp do naszego urządzenia przenośnego w razie jakiegokolwiek wypadku.

Zacznij sezon rowerowy od przygotowań – dzięki temu, zagwarantujesz sobie nie tylko sprawny środek komunikacji, ale również odpowiednie wyposażenie, które ułatwi Ci oraz zapewni odpowiednie bezpieczeństwo w trakcie każdej przejażdżki! Pamiętaj również o odpowiedniej odzieży sportowej. Masz już swoje spodenki rowerowe mtb, koszulkę czy rękawiczki? Jeśli nie, skompletuj je już dziś i ciesz się wyprawami rowerowymi w pełni.

You may also like...

2 komentarze

  1. Forex Review pisze:

    Wybor odpowiednich opon do roweru, to bardzo wazna sprawa. Odpowiadaja one nie tylko za przyjemnosc, jaka bedziemy czerpali z jazdy, ale takze za wygode oraz bezpieczenstwo. W sklepach znajdziemy szeroki wybor opon jak w tym wszystkim nie zginac? Jakie opony kupic? To bardzo dobre pytanie i mam nadzieje, ze w tym tekscie rozwieje Wasze watpliwosci. W razie pytan, smialo piszcie w komentarzach. Zagladam tam regularnie, takze do starszych tekstow 🙂

  2. Super przydatny artykuł, dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *