Niezbędne akcesoria do treningu w domu

Trenować można wszędzie – na dworze, na siłowni, a nawet w domu. W zależności od naszych upodobań stwarzamy sobie warunki i ćwiczymy w najlepsze. W okresie zimowym pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu, dlatego wiele osób decyduje się na stworzenie w mieszkaniu małej przestrzeni do ćwiczeń. Jakie akcesoria do treningu w domu wybrać? Przyjrzyjmy się najpopularniejszym propozycjom dostępnym w większości sklepów sportowych.

Mata do ćwiczeń

mata do ćwiczeń treningowa

Aby ćwiczyć wygodnie, warto zainwestować w dobrą matę. Po pierwsze chronią skórę przed otarciami i ślizganiem, a po drugie są bardziej higieniczne i chronią podłogę. Na rynku spotkać można wiele rodzajów mat i materiałów, z których są wykonane. Do treningu domowego przyda nam się standardowa mata treningowa z neoprenu.

Jeśli jednak bierzemy pod uwagę uprawianie jogi, warto przyjrzeć się matom dedykowanym tej formie aktywności – jest bowiem cieńsza niż standardowa. Decydując się na zakup rowerka stacjonarnego czy innych cięższych sprzętów, warto kupić matę ochronną, na którą postawimy sprzęt.

 

Chwyć ciężary!

hantle do ćwiczeń w domu

Nawet początkujący sportowiec powinien wziąć pod uwagę kupno obciążenia. Ciężary do domowej siłowni sprawdzą się doskonale niezależnie od stopnia zaawansowania. Dla początkujących idealne będą niewielkie hantle albo obciążenie na nogi – to doskonałe akcesoria do treningu w domu. Nabierając doświadczenia, można zdecydować się na sztangę ze zmiennymi obciążeniami. Wybierając ciężary na trening, wybierz takie, które są stabilne – o sześciokątnym kształcie albo pokrycie antypoślizgowe.

 

Piłka gimnastyczna do ćwiczeń

Istnieją takie akcesoria do treningu w domu, których zastosowanie jest znacznie szersze niż moglibyśmy się tego spodziewać. Tak jest z piłką gimnastyczną – początkowo znajdowała zastosowanie w fizjoterapii, ale obecnie jest doskonałym gadżetem do aerobiku, pilatesu i pozwala na spalenie dużej ilości kalorii. Jeśli dokucza nam ból pleców, trening na piłce będzie idealnym sposobem na jego zminimalizowanie. Do wyboru jest kilka wariantów takiej piłki, wśród nich znajdziemy klasyczną piłkę z PCV, nieco trwalszą piłkę gimnastyczną ABS, piłki treningowe z wypustkami albo uchwytami. Ciekawym akcesorium jest również mini piłka gimnastyczna, która stanowi ciekawe urozmaicenie treningu.

 

Skakanki i hula hop

skakanka z obciążeniem Dobrym pomysłem na spalanie kalorii w domu jest trening przy użyciu skakanki. Kojarzona z dzieciństwa rozrywka potrafi skutecznie przyśpieszyć tętno i podkręcić metabolizm. Skakanka powinna być wyposażona w licznik – to doskonała motywacja, zwłaszcza dla początkujących. Pamiętajmy aby dopasować długość skakanki do swojego wzrostu aby korzystać z niej sprawnie i bezpiecznie. Hula hop to nieoceniony gadżet sportowy, który pomaga rzeźbić upragnioną talię osy. Na rynku obecnie możemy znaleźć hula hop z wypustkami, które jeszcze skuteczniej działa na naszą figurę, ale trzeba z tego urozmaicenia korzystać rozsądnie.

Akcesoria do treningu w domu są doskonałą opcją dla wszystkich, którym zależy na ciekawych i efektywnych treningach. Urozmaicanie ćwiczeń sprawi, że nasz poziom motywacji nie spadnie i nie znudzimy się tak szybko. To tylko kilka z wielu sportowych gadżetów do domu, które proponują nam producenci, warto zapoznać się z wieloma ofertami i znaleźć akcesoria pasujące do naszych potrzeb.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *