Suplement ZMA UNS. Jak działa i kiedy go stosować?

Suplementacja w świecie fitness oraz kulturystyki to sprawa całkiem normalna i powszechna. Każda osoba chcąca przyśpieszyć przyrost tkanki mięśniowej może stosować to rozwiązanie. W połączeniu z odpowiednią dietą takie działanie może przynieść całkiem dobre rezultaty.

zma uns

Co to jest ZMA – korzyści i wady?

W skrócie, środek ZMA UNS to połączenie cynku, magnezu oraz witaminy B6. Regularne stosowanie produktów tego typu powoduje szereg korzyści dla organizmu.

Dla przykładu, magnez utrzymuje bilans elektrolitowy oraz konserwuje kości. Ponadto, pozytywnie wpływa na układ mięśniowy oraz nerwowy. Ponadto, magnez zwalcza zmęczenie i znużenie.

Kolejnym cennym składnikiem jest cynk. Nie wiem czy wiesz, jak ogromną rolę odgrywa on w normalizowaniu działania układu odpornościowego oraz metabolizmie makroskładników. Co ważne dla mężczyzn, cynk pomaga utrzymać prawidłowy poziom testosteronu we krwi. Dodatkowo, korzystnie wpływa na wzrok oraz znacznie poprawia stan włosów, paznokci, cery czy kości. Najciekawszą cechą tego pierwiastka jest to, że wspomaga również funkcje kognitywne, a więc chroni komórki przed tzw. stresem oksydacyjnym.

Suplement ZMA UNS i inne zawiera w sobie również witaminę B6. Jej obecność jest znacząca w kontekście wchłaniania (oraz wykorzystania) cynku. Jak się okazuje suplementacja preparatem ZMA jest bezpieczna da zdrowia i praktycznie nie posiada wad- jest polecana nie tylko sportowcom, ale również osobom z niedoborami tych pierwiastków. Warto jednak pamiętać, że przed zażyciem jakiegokolwiek środka, trzeba zaczerpnąć opinii lekarza.

ZMA UNS, Olimp, 7Nutrition i inne

Tak naprawdę, niezależnie od tego czy wybierzesz suplement ZMA UNS, Olimp czy 7Nutrition, wszystkie one będą działać tak samo. Formuła znajdująca się w danym suplemencie jest potwierdzona naukowo, a zawiera ona anaboliki, które zwiększają poziom m.in. testosteronu we krwi oraz hormonu wzrostu.

Zachowanie odpowiedniego poziomu testosteronu jest niezwykle istotne. Przyjmowany regularnie magnez oraz cynk zapobiega rozpadowi białek w organizmie. Oprócz korzyści, wiążących się z poprawieniem własnej sylwetki, ZMA ma również inną, ciekawą i pozytywną właściwość. Okazuje się, że stosowanie np. ZMA UNS wspomaga oraz przyśpiesza regenerację po wyczerpującym i ciężkim dniu czy chociażby treningu.

Preparat ZMA UNS

W specjalistycznych sklepach możemy zazwyczaj znaleźć wyselekcjonowany asortyment najwyższej jakości. Suplement ZMA UNS dostępny m.in. na supleexpress.pl zawiera 90 kapsułek, z których każda porcja składa się z:
-1000 mg cytrynianu magnezu (w tym 120mg magnezu),
-56 mg mleczanu cynku (w tym 15mg cynku),
-oraz 2 mg witaminy B6.

Tabletki powinno się przyjmować tuż przed snem lub pomiędzy posiłkami.

Pamiętaj! Suplementy ZMA dbają o odpowiednią regenerację organizmu, dodatkowo przyśpieszając wzrost tkanki mięśniowej. Jeśli zależy Ci właśnie na takich rezultatach, koniecznie przetestuj taki produkt na sobie.

You may also like...

1 Response

  1. Ja od lat jeżdzę sporo na rowerze i biegam i polecam te odżywki. spoko działają 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *