Suplementy dla rowerzystów – po które warto sięgać?

Mogłoby się wydawać, że suplementy diety to domena osób trenujących intensywnie na siłowni. Osób, które chcą zbudować imponującą masę mięśniową lub chcących zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. Okazuje się bowiem, że po suplementy diety powinny sięgać także miłośnicy innych dyscyplin sportowych. Na rynku dostępne są m.in. suplementy dla rowerzystów. Które produkty są szczególnie przydatne w przypadku osób jeżdżących na rowerze?

Suplementy dla rowerzystów – jakie marki oferują tego typu produkty?

Rynek suplementów diety jest naprawdę szeroki. Producenci z roku na rok prześcigają się w opracowywaniu nowych formuł składów suplementów. Tak szeroka oferta sprawia, że stojąc przed wyborem suplementu, który odpowiadałby na nasze potrzeby, możemy stracić długie godziny na zapoznawaniu się z konkretnymi markami i składami oferowanych produktów.

Należy także wiedzieć, że nie każdy suplement jest godny polecenia. To dlatego warto przed suplementacją zgłębić nieco temat, poznać opinie sportowców, którzy dany specyfik przyjmują, ale też innych rowerzystów, dla których rynek suplementów nie ma tajemnic. By nieco ułatwić sprawę, wybraliśmy kilka produktów znanych i renomowanych producentów suplementów: Nutrend, USN, Olimp oraz IHS.

Nutrend Flexit Drink

Suplementy dla rowerzystów powinny m.in. korzystnie wpływać na stawy, gdyż to one są najbardziej narażone na kontuzje. Właśnie takim produktem jest Nutrend Flexit Drink, który ochrania, regeneruje, odżywia nie tylko stawy, ale też torebki stawowe, ścięgna, więzadła, chrząstki i kości. W składzie znaleźć można białko kolagenowe, glukozaminę, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy, MSM i L-Prolinę. Nutrend Flexit Drink dostarcza także organizmowi takich witamin jak witamina C i D3 oraz minerałów: wapnia oraz magnezu, które są niezbędne w utrzymaniu prawidłowego stanu kości.

nutrend flexit drink

USN BCAA Power Punch

Tkanka mięśniowa jest zbudowana m.in. z aminokwasów, które są potrzebne do syntezy białek w organizmie. Podczas uprawiania sportu trzeba szczególnie kłaść nacisk na dostarczanie ich organizmowi. Rynek suplementów dla rowerzystów jest obfity w produkty zawierające aminokwasy BCAA, czyli leucynę, izoleucynę i walinę. Jednym z nich jesy USN BCAA Power Punch, który poza aminokwasami dostarcza też organizmowi jabłczan cytruliny oraz witaminę B6. Suplement wpływa na przyrost masy mięśniowej, poprawia wydolność oraz regenerację organizmu.

USN BCAA power punch

Olimp Iso Plus

Kolejną grupę suplementów dla rowerzystów stanowią specyfiki izotoniczne. Przykładem takiego produktu jest Olimp Iso Plus. Jest to proszek, który pozwala przyrządzić napój izotoniczny, który nawodni organizm i przywróci organizmowi równowagę wodno-elektrolitową. Suplement został wzbogacony L-karnityną i L-glutaminą oraz witaminami. To sprawia, że izotonik wspomaga organizm podczas wzmożonego wysiłku i uzupełnia utratę witamin w czasie treningu.

olimp iso plus

IHS Beta Energy

W składzie IHS Beta Energy można znaleźć beta-alaninę, l-histydynę, jabłczan cytruliny oraz chlorowodorek pirydoksyny. Zrównoważony skład suplementu pozwala utrzymać równowagę kwasowo-zasadowej w organizmie. Dzięki temu mięśnie mogą dłużej pracować w wysiłku beztlenowym i nie wiąże się to z późniejszymi zakwasami.

ihs beta energy

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *