Kiedy jest potrzebny aparat słuchowy?

Aparat słuchowy ma na celu wspomaganie procesu rozpoznawania dźwięków płynących z otoczenia. Nie jest już postrzegany jako coś wstydliwego – urządzenia te noszą zarówno osoby starsze, jak i całkiem młodzi ludzie. W końcu przyczyn noszenia aparatu słuchowego może być naprawdę wiele.


Decyzja o noszeniu aparatu słuchowego musi zostać skonsultowana z lekarzem. Nie zawsze bowiem problemy ze słuchem wiążą się z upośledzeniem zmysłu – czasem mogą być spowodowane chorobą, zatkaniem przewodu słuchowego czy innymi problemami, z którymi można sobie poradzić. Jeśli jednak laryngolog uzna, że aparat słuchowy poprawi jakość słyszanych dźwięków i przez to ułatwi życie, warto go kupić. Urządzenie jest zalecane osobom, których słuch jest upośledzony – dzieje się tak wraz z wiekiem, a także na skutek uszkodzenia słuchu np. pracą w hałasie. Niedosłuch pojawia się u dzieci i młodzieży i nie jest już łączony wyłącznie ze starszymi osobami. Może być spowodowany wiekiem, przebytymi chorobami, jak i narażaniem się na czynniki powodujące upośledzenie słuchu i taka sytuacja może dotykać osoby w każdym wieku.

Aparaty słuchowe dla każdego 


Aparaty słuchowe Poznań (https://fontech.pl) to szeroka oferta nowoczesnych urządzeń dopasowanych do potrzeb pacjentów w różnym wieku. Protetyk słuchu dokonuje wyboru najlepszych urządzeń, które mogą mieć kompaktowe rozmiary i są praktycznie niezauważalne. Poprawa jakości funkcjonowania z aparatem słuchowym jest znacząca, szczególnie dla osób prowadzących aktywny tryb życia.


Author: admin