Silniki i pompy hydrauliczne są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach. Ich awaria często obniża efektywność pracy. Wówczas to konieczna jest naprawa. Może ona przebiec szybko i sprawnie tylko wówczas, gdy usługa zostanie zlecona doświadczonej firmie.
Naprawa pompy hydraulicznej a jej zastosowanie w maszynach budowlanych
Pompy hydrauliczne są najważniejszym elementem roboczym wielu maszyn budowlanych tj. koparki czy spycharki. Ich rolą jest poruszanie siłowników oraz napędzanie poszczególnych układów ruchomych. Niektóre z nich przetłaczają oleje hydrauliczne, a inne z kolei generują wysokie ciśnienie.
W wielu maszynach budowlanych znajdują pompy rotacyjne tłoczkowe o zmiennej wydajności. Często bywa tak, że pracują one nieustannie. Co prawda mają one prostą budowę oraz wysoką wytrzymałość, ale mocne obciążenie sprawia, że z czasem ulegają awarii. Aby wydłużyć okres eksploatacji niezbędna jest regeneracja pomp hydraulicznych.
Czy opłacalna jest naprawa silnika hydraulicznego?
Awaria silników oraz pomp hydraulicznych to istotny problem z którym boryka się mnóstwo zakładów przemysłowych oraz firm świadczących usługi budowlane.
Niezwykle ważna jest zatem ich systematyczna obserwacja i konserwacja. Gdy sprzęt hydrauliczny zawodzi, wówczas warto czym prędzej usunąć usterkę. Pozwala to bowiem uniknąć strat w procesie produkcyjnym, związanych z przestojem maszyn.
Jeśli naprawa i regeneracja silników hydraulicznych zostanie zlecona dobrym fachowcom, to wówczas jest ona znacznie lepszym rozwiązaniem niż zakup nowych urządzeń. Usługi w tym zakresie nie zawsze wiążą się z dużym wydatkiem. Najważniejsze jest, aby działania podjąć jak najszybciej i usunąć usterkę, która mogłaby z czasem doprowadzić do poważniejszej awarii.
Na czym polega regeneracja pompy hydraulicznej?
Naprawa oraz regeneracja silnika hydraulicznego czy pomy to usługa powszechnie oferowana na rynku. Każdy profesjonalny serwis na wstępnie stawia diagnozę, a później informuje klienta o kosztach naprawy. W dalszej kolejności rozpoczyna się naprawa właściwa. W miejsce uszkodzonych komponentów montowane są nowe. Jeśli jest to konieczne wymieniane są również korki, filtry, przewody oraz uszczelki. Jest to zależne od stopnia ich zużycia. Po wykonaniu powyższych czynności fachowcy odpowietrzają układ oraz wypełniają go olejem hydraulicznym. Na koniec sprzęt jest testowany pod kątem wydajności oraz ewentualnych wycieków.
Regeneracja silnika hydraulicznego oraz wielu innych podzespołów maszyn budowlanych obejmuje również czyszczenie, które umożliwia właściwa ocenę uszkodzeń i szybkie zamówienie niezbędnych części wymiennych. Fachowa regeneracja pomp hydraulicznych oraz silników gwarantuje bezawaryjną pracę przez kolejne lata.
Najnowsze komentarze