W jakim wieku dzieci mogą grać w gry online?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaki jest najlepszy wiek Twojego dziecka do grania w gry wideo, to trafiłeś we właściwe miejsce. Dowiedz się więcej o gatunkach gier online i ich cechach. Następnie czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o platformach gier wideo i wpływie gier na przyjaźnie nastolatków. I na koniec sprawdź naszą listę najlepszych gier online dla dzieci. Zawarliśmy kilka wskazówek dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo podczas grania w te gry.

Gatunki gier
Istnieje kilka różnych rodzajów gier. W zależności od gatunku gry są one dostępne na PC jako emulatory, symulatory lub aktualizacje od producentów. Gry platformowe polegają na skakaniu i wspinaniu się, a gracz steruje postacią w powietrzu. Popularne gry z tego gatunku to Super Mario Bros. i Limbo. INSIDE to kolejny popularny gatunek. Te gatunki to połączenie akcji i symulacji. Poniżej wymieniono niektóre z najpopularniejszych rodzajów gier.

Gry akcji to najpopularniejsze gatunki, które są dalej podzielone na wiele różnych podgatunków. Na przykład gry akcji można sklasyfikować jako strzelanki pierwszoosobowe lub strzelanki z perspektywy trzeciej osoby. Kilka współczesnych gier pozwala graczom przełączać się między punktami widzenia pierwszoosobowymi i trzecioosobowymi, a wiele gier typu battle royale działa w pierwszej lub trzeciej osobie. W tych grach często występuje wielu graczy.

Charakterystyka gier online
Postrzeganie negatywnych skutków gier online jest różne zarówno dla graczy płci męskiej, jak i żeńskiej. Mężczyźni na ogół uważają, że kobiety mają większe szanse na skorzystanie z gier niż mężczyźni. W przypadku kobiet-graczy jest odwrotnie. Obie płcie są w stanie odczuć pozytywne efekty z gier. Jednak mężczyźni są bardziej podatni na negatywne skutki gier niż kobiety. Badanie to miało na celu ustalenie, czy postrzeganie negatywnych skutków gier online jest inne wśród mężczyzn i kobiet.

Wyniki badania ujawniły również różne cechy zaburzonych i zdrowych graczy. Podczas gdy granie w strzelanki online i gry fabularne wiązało się ze zwiększonym poczuciem lęku społecznego, nie zaobserwowano znaczących różnic w wersjach offline tych gier. Naukowcy omówili wyniki w kontekście zaburzeń w grach, rywalizacji i interakcji społecznych. Naukowcy doszli do wniosku, że pozytywne skutki gier online są większe wśród osób, które spędzają więcej czasu na graniu w brutalne gry, gry fabularne i gry związane ze sportem.

Popularne platformy gier wideo
Istnieje kilka rodzajów platform do gier dostępnych dla graczy. Niektóre są przenośne, a inne nie. Platformy nieprzenośne to zazwyczaj konsole do gier, cyfrowe komputery PC lub urządzenia przenośne. Wszystkie mają inny zestaw funkcji, takich jak przenośność i elastyczność. Popularne platformy gier wideo to PlayStation 4 i Xbox. Poniżej wymieniono niektóre z najpopularniejszych platform do gier. Oprócz tego gracze mogą grać na więcej niż jednej platformie.

Wpływ gier online na przyjaźnie nastolatków
Badania wykazały, że gry online dla wielu graczy pomogły ludziom nawiązać przyjaźnie na całe życie i romantyczne relacje. Ponad 50 procent nastolatków gra w te gry z ludźmi, których nigdy nie spotkali poza grą. Chociaż efekty tych gier mogą być niewielkie, mają namacalny wpływ na przyjaźnie nastolatków. Ponadto te gry zapewniają zabawny sposób nawiązywania kontaktów z nowymi ludźmi i zawierania nowych znajomości. Tak więc, chociaż wpływ gier wieloosobowych na przyjaźnie nastolatków jest nadal niepewny, te gry z pewnością nie są szkodliwe.

Badanie ujawnia również, że nastolatki z rodzin o niższych dochodach częściej grają w te gry z nieznajomymi niż osoby z rodzin o wysokich dochodach. Prawie dwie trzecie nastolatków w gospodarstwach domowych o niskich dochodach gra w gry online z nieznajomymi. Tymczasem połowa wszystkich nastolatków gra w gry online z nieznajomymi, a tylko 7% robi to z osobistymi przyjaciółmi. W rezultacie ważne jest, aby zastanowić się, czy te gry wpłyną na twoje przyjaźnie.

Więcej: https://alebib.pl/rabona-casino-opinie/

Author: admin